Szukaj w blogu:

Trwa ładowanie ...

Środa, 29 sierpień 2012

PASCO CHŁOPSKIEJ SPOŁECZNOŚCI W REGIONIE - ODBIERAMYREGIONALNE FEDERACJI chłopskiej społeczności w regionie Pasco - FERECCNPA - PASCO

CHŁOPSKICH WSPÓLNOT EUROPEJSKICH W REGIONIE PASCO
ODBIERAMY

Zanim życie "stan zagrożenia" w 3 prowincjach Andyjskiej w odniesieniu do regionu Cajamarca (Hualgayoc, Celendin i Cajamarca) w celu dalszego zabijania, pełen temperamentu, ściganie i uwięzienie przywódców, którzy prowadzą mobilizations z chłopskich wspólnot europejskich, campesinas i rondas ogólne liczba ludności w regionie, tych, którzy podtrzymują wody i środowiska naturalnego; do nakładania realizacji mega-projekt "Conga" znajduje się na obrzeżu basenu czy sprężyny suche, poważne luki, bofedales, materace warstw wodonośnych, jeziora rzeki są tam gdzie się urodziła.
W chłopskich wspólnot europejskich w regionie Pasco, jesteśmy przed opinią publiczną regionalnych, krajowych i międzynarodowych; udział lokalnych organizacji społecznych, społeczności chłopskiej, samorządy lokalne, biura rzecznika praw obywatelskich, publiczne resortu, kongres rzeczypospolitej, możemy podać do publicznej wiadomości:
PO PIERWSZE: sympatyzujemy i pozdrówcie zaciętej walki opór ludzi Cajamarquino i ich zdolności organizacyjne podstawy do pogłębienia wybieranych organizacji z ulic, dzielnic, gmin i powiatów, uruchomienia spokojnie na istotną kwestią w obronie prawa do wody i zdrowego środowiska naturalnego i zdrowego, tych wielkich konfliktów społecznych, konfrontacji niektórych sojuszników z powodu powszechności zobacz jak antinversion, La Zanja obrócony antiextractivista lub, w tle jest konfrontacja z neoliberalną modelu gospodarczego, główny eksporter przemysł wydobywczy, irracjonalne. Odrzucamy wszelkie formy przemocy.
PO DRUGIE: apelujemy do ministra premier oraz minister spraw zagranicznych, natychmiast zaprzestać działań zastraszania, nękania i szantażowanie rządu przed Ollanta Humala Cajamarcan ludzi, z wyraźnym zamiarem ataku na spokojnej ludności, które starają się o respektowanie ich praw zbiorowych które określa traktatów międzynarodowych i konstytucji z Peru. A miesiąc i pół zwracamy się do Ministra Sprawiedliwości o wyjaśnienie i ukaranie osób odpowiedzialnych za sprawcę poruszonych w Bambamarca i Espinar.
TRZECIA: odpowiedzialny za rządu centralnego tego, co może się zdarzyć w nowych dni walce, która prowadzona jest przez mieszkańców jako Cajamarca niefortunne wydarzenia dzieje się na 3 lipie z utratą pięciu mieszka i zatrzymania i 15 liderów produktu militarizacio n. W campesinas rondas, komitety chłopskie wspólnot europejskich producentów, są wierni obrońcy błękitna laguna, rzeki, torfowiska, bagna, sprężyny, materace warstw wodonośnych i środowiska, z prawej strony techniczno-naukowej i prawnej; "nosimy w naszych sercach ta walka, ponieważ uważamy fair".
PO CZWARTE: z chłopa wspólnot europejskich wiemy doskonale, że jest nie tylko wysypało się łzy i cierpienie są przekazywane po twoim zadaniem jest obrona naszych gminnych ziem, ale aż do krwi wylewa się jak i co się stało w Yanahuanca Rancas (Pasco 1962), Bambamarca, Espinar i Bagua; w tym sensie, walka ludzi Cajamarquino jest twarda i zalecamy, aby oświadczyć, że jesteśmy mega-projekt nierentowne kopalnie kopalnia conga w Ameryce północnej międzynarodowe i Newmont Bonaventure; prymitywne ludy rozumiemy, że w górnictwie nie oznacza rozwoju; górnictwo jest zniszczenie, zanieczyszczenia, zmowy, zacofania i grabieży jak robi to w Cerro de Pasco i La Oroya, Huarmey, Callao, ...
PO PIĄTE: zwracamy się do wszystkich organizacji społecznych naszego kraju aby zwracać uwagę na zaproszenie braci do Cajamarca i razem nadal popieramy heroicznej walce o życie i godność. Teraz lub nigdy nie, przyszłość naszych narodów jest w naszych rękach, do obrony wód jest do obrony naszego życia.
¡ ¡ ¡VIVA TO PO PROSTU WALKA LUDU CAJAMARQUINO! !
¡ ¡ ¡VIVA WODY, I ŚRODOWISKA!
¡ ¡ ¡NIE ZŁOTO, WODA I ROZWÓJ ROLNICTWA TAK!
¡ ¡ ¡CONGA NIE BĘDZIE, ani obecnie, ani KIEDYKOLWIEK!
¡ ¡ ¡LUDZIE STANY ZJEDNOCZONE NIGDY NIE BĘDZIE POKONANY!
¡ ¡ ¡VIVA EL REGIONALNE BEZROBOCIA Cajamarca!
¡ ¡ ¡VIVA EL PERU!


Cerro de Pasco 19 SIERPIEŃ 2012 roku.
§ Rolando CRISTOBAL PANEZ
Sec organizacji regionalnych i lokalnych federacji wspólnot Pasco regionu.

§ Prezydentów chłopskiej społeczności w regionie Pasco.

OTWORZYĆ KANAŁ W CENTRUM MIASTA Cerro de Pasco

Cerro de Pasco miasto niestabilny, bez wody, bez podstawowych usług, w tym cztery luki i brakujące i zanieczyszczone środowisko zobowiązań i niewyjaśnione bez zrównoważonego rozwoju. Konsekwencją prac górniczych z ponad czterystu lat ponad 4300 m.s.n.m.m.

Http: //vozronderadesantiagodechuco.blogspot.com/

Czwartek, 23 sierpień 2012

NIEPRAWDZIWE UWAGI przez Wilder Sanchez


CZERPAŁA OŚWIADCZENIA
Napisał: Wilder A. Sánchez Sánchez.
Rzecznikami prasowymi z formalnego i nieformalnego systemu Humalo-montesinista i media Newmont-Yanacocha układnych kosztem nieukładnych do systemu i chcą ludzie wierzą, że zdjęć w Newmont, Richard O'Brien, podjęła decyzję o zawieszeniu realizacji projektu Conga. Nic bardziej błędnego. W rzeczywistości jest to trik bardzo dobrze zamontowany, którego celem jest "indian" do Cajamarca. Podobno jego libretto przygotowały na lekarstwa "dialog przede wszystkim" (czytaj: przede wszystkim z Conga) i Kuczyński, który był o tym, że "Conga został zabity przez dwa lub trzy lata". Należy pamiętać, że kapłani spotkali się ze "zbiorowego przez Cajamarca" (zbiorowe w Yanacocha), z Newmont, Ambasador USA, znów z Newmont i następnie z rządem oraz z Newmont. W przypadku braku Gregorio Santos do spotkania w Limie, tak by powiedzieli: "te rodniki i górniczej holu jest niż prowadząc ich do stwierdzenia, że nie będzie już ani Conga jest zawieszone, podczas gdy w praktyce realizację projektu budowy zbiorników". Następnie, w miarę możliwości dobrze wykształceni przez kapłanów, prezes Newmont wyjść do powiedzenia:
O'Brien oświadczył, że musi być "spójnego środowiska niezbędne dla właściwego rozwoju górnictwa i wszystko to, co go z górnictwa, albo transport osób lub zespołów. " W tej chwili my nie widzimy tego środowiska w Conga. Istotną czas aby tak się stało" - dodał.
(RPP notowane agencji ANDINA).
Ale on rzekł:
O'Brien powtórzył, że budowa będzie kontynuowana wyłącznie po zaopatrzenia w wodę są ubezpieczeni.
"Budowa zbiorników wodnych w obszarze zalewu wiślanego prawdopodobnie aż do Iranu i w roku 2013. Budowa kopalni może rozpocząć się w 2014 roku, ale tylko wtedy, gdy istnieją odpowiednie warunki, od niepowodzeń na tym etapie byłoby kosztowne," powiedział.
LUB: budowa zbiorników kopalnie Conga będzie w dalszym ciągu w pozostałej części roku 2012 i będzie kontynuowana w 2013 roku. Nic, dlatego też zmienił: Conga jest w fazie budowy.
Z Newmont, Ollanta Humala, Jimenez i całego systemu Humalo-montesinista, a także lekarstwa dla Conga instruktorzy chcesz Kpina z Goyo, środowiskowych liderów i wszystkie narody Celendín, Hualgayoc, Cajamarca i inne prowincje, odrzucenie tego projektu wydobycia hidrocida i niszczenia, oprócz pięciu szlachetnym życiu zaślepieni Cajamarca, kilka dni temu co do śmierci ponad 30 000 pstrąg w tworzeniu Raimina poprzez budowę tamy na zbiorniku Challuagon.
Przewodniczący Goyo nie powinien wpaść w pułapkę (wydaje się, że jest już coraz rzadziej w niej, sądząc po jego ostatnie oświadczenia). I przywódcy z frontów obrony nie powinien opóźnić działanie "aż do chwili zniesienia stanu wyjątkowego".
Cajamarca i ludzi z innych województw powinny teraz zostać zniesione, wymagających ostatecznego zaprzestania kopalnie Conga, zanim się pojawi więcej klęsk żywiołowych. Inaczej jest w grze i w pułapka z Newmont i reżimu. Wykonał bardzo dobry Eddy Benavides, Manuel Ramos, chłopów, i cały lud Bambamarca i Hualgayoc prowincji w przeprowadzeniu udanego strajku.Środa, 22 sierpień 2012

Chłopi z Bambamarca złorzeczy stanu wyjątkowego i zasiłki dla bezrobotnych były prowadzone w sposób pokojowy


Contra Conga. Campesinos ronderos se concentraron en una de las lagunas que forman parte del proyecto para hacer sentir su protesta.
Na Conga. Chłopi ronderos jest skoncentrowany w jednym z jezior, będących częścią projektu jego protestu.
1
Zmierzyć siły została zwołana przez jednolite polecenie do walki cały Cajamarca ale być spełnione jedynie w prowincji Bambamarca. Chłopi ruszyli do laguny Namococha, w strefie wpływu projektu wydobycia Conga, skład Newmont.
Huilca kwiat.
Specjalny Wysłannik Cajamarca.
Środa, 22 SIERPIEŃ 2012, 07:10
Chłopi i mieszkańcy prowincji Cajamarca Bambamarca desZakres publicznych afiaron wyjątkiem, że zapobiega rajdy, maszerowały przez miasto, i przeniósł się do obszaru wpływów z projektu wydobycia do Conga zespół na znak protestu.
Środek ten jest częścią pobytu o 48 godzin została zwołana przez polecenie był młynarzem Cajamarca w całym regionie, ale to nie zostało spełnione w innych prowincjach z wyjątkiem San Marcos, ponieważ nie jest on w stanie zagrożenia.
W pierwszym dniu Bambamarca bezrobocia, z drugiej strony, była ogromna. Setki ronderos na terenach zamieszkanych przez centrum Tambo przeniesiony z bardzo laguna Namococha, znajduje się ponad 4 tysięcy metrów wysokości i trzy godziny jazdy samochodem od miasta. To laguna, zgodnie z ronderos, jest w obrębie strefy wpływów z projektu wydobycia Conga i będzie to miało wpływ przy uruchamianiu ich działalności.
Po czym ruszył w stronę szczytu skalistą Jaszczurka i z tzw. stwierdzono obecność, w oddali, lagun Perol i słynny kelner i niebieskiej, których by nie istniały, gdyby Conga. Tych mężczyzn nazywają siebie strażnikami zalewu wiślanego i ostatniej nocy postoju przybyli tam, aby kontynuować dzisiaj z ich protestu.
Mówi się, że nie jest łatwo poruszać się po tym obszarze. Leży nad zalewem wiślanym jest stanowią wilgotne bagna które ograniczają ruch. Na szczycie skały filudas rośnie tylko słomy, lodowaty wiatr biegnie, a w nocy temperatura spada poniżej zera stopni Celsjusza.
Manuel Ramos, sekretarz organizacji rund w Tambo, doprowadził dwa płaszcze serdak i aby był odporny na zimno. Nie umysł przebywa w nocy nie bo twierdzi, że te różnice systemów wody pitnej przez 120, 80 i 60 kanałów irygacyjnych. "Musimy bronić będziemy konsumować i wody używamy do uprawy" - mówi.
Przede wszystkim NIE WIĘCEJ
Eddy Benavides, prezes z przodu w obronie Bambamarca i jeden z przewodniczących moduł sterowania o walce, stwierdził, że stan alarmowy w Bambamarca nie został naruszony z tego strajku. "Jest martwy od tego samego dnia w którym był wydan", która jest powodem, dla którego w swojej opinii, nie ma sensu kontynuować utrzymania go.
W tym samym wierszu, co prezes regionalnego Cajamarca, Gregory SantosBenavidesrównież uważa, że ma wypełnić rolę przede wszystkim z okna dialogowego, które mieści się w ks. prałat Juan Cabrejos oraz ks. Gaston Garatea i powstała w sposób na doprowadzenie do walczących stron górniczego projektu.
"Mamy nadzieję, że zainteresuje to znaczyłoby, że prezydent Humala Conga jest ułomne technicznie i społecznie, ale nie są one słuchając nas, uczyni z nich więcej do zbiorowego Cajamarca , promineros. Trudno jest powrócić do zaufania, spokoju z nimi, ale rząd rozszerzył stan zagrożenia" - przekonywał.
W odpowiedzi na to, Benavides odpowiedział, że jest to 48-godzinny strajk jest ponowne uruchomienie działań organizacji społecznych protest wobec projektu Conga. Że nie będziemy Conga i zagwarantować, że takie jest bez zmian sprzeciw dlatego, że jest to obrona zasobów naturalnych.
W mieście z Bambamarca, tymczasem pierwszy dzień bezrobocie było spełnione w sposób pokojowy. Podział na klasy w państwowych szkołach zostały zawieszone ze względu na fakt, iż nauczyciele delSutepPostanowiła do nich dostosować siły. Wspólnie protestowali uliczkami tego małego miasta pracowników budowlanych i delegacje ludności ronderos z różnych dzielnic.
NIE BYŁO PRZEMOCY
W przeciwieństwie do innych strajków nazywanych w tej prowincji, policja utrzymała się na poziomie trzy bloki od Plaza de Armas bez interwencji, nawet widząc demonstranci przechodzą przez ręce jego, wiedząc, że jest z naruszeniem stanu wyjątkowego.
Rzecznicy Policji powiedział w księdze Rzeczypospolitej że przepis policji polecenie nie zostało by zapobiec tworzeniu pokojowego marsze. "Będziemy interweniować wyłącznie w przypadku przemocy i zablokowanych dróg", wypowiedziała się na temat wojsk.
To wszystko nie nastąpiło. Demonstranci zebrali się w Plaza de Armas do udziału w rajdach i zakończyła się ich protest do jednego w godzinach popołudniowych, ponieważ została ogłoszona na policję.
W godzinach wieczornych wystąpił straż nocna, również spokojne. Na dzisiaj, w drugi dzień bezrobocie, ogłoszono nadejście chłopskich wspólnot europejskich i ronderos z różnych społeczności.
W mieście Celendin, protest został ograniczony do umieszczenia ogromne plakaty z wyrażenia sprzeciwu do projektu Conga.

Http: //vozronderadesantiagodechuco.blogspot.com/

Według Reutersa 78 proc. sprzeciwia się realizacji projektu Conga


Większość regionu północnego Peru jest w przeciwieństwie do kontrowersyjnych kopalni Newmont

ReutersReuters - 5 Godzin temu
Powiązane informacje
  • Una mujer sostiene una bandera de Perú durante una visita a un área afectada por el proyecto minero Minas Conga en la región andina de Cajamarca, jul 18 2012. Un polémico proyecto minero de unos 5.000 millones de dólares de la estadounidense Newmont en el norte de Perú carece del apoyo de la mayor parte de la población cercana al mismo, según un sondeo de Ipsos Apoyo, el primero significativo que se hace en la zona. REUTERS/Ybrahim Luna
    KOBIETA posiada flagę z Peru podczas wizyty w obszarze górnictwa i dotyczy projektu wydobycia Conga w regionie Andów z Cajamarca

LIMA (Reuters) - a wiele kontrowersji projektu wydobycia o około 5000 milionów dolarów USA-na podstawie Newmont w irlandii support z Peru brakuje większości populacji w tym samym, jak wynika z przeprowadzonego badania Ipsos, pierwsza istotna jest to dokonywane w tej dziedzinie.
Zaledwie 15 proc. z ok. 250 osób w regionie Cajamarca popiera zaproponowane kopalni złota i miedzi kopalni call Conga, podczas gdy 78 proc. sprzeciwia się, a liczba wzrośnie do 83 proc. w odniesieniu do obszarów wiejskich, zgodnie z sondażu przeprowadzonego między 3 a 9 sierpnia.
Wyniki sondażu przeprowadzonego przez Ipsos poparcie może jeszcze bardziej chmury losy projektu, którego rozwój został sparaliżowany od listopada w częstych protestów, który w lipcu miał stać się agresywne i pięć martwych.
Obecnie, Newmont i jego partnerem lokalnym, Bonaventure, tylko jest w budowie w tym miejscu kilka zbiorników wodnych dla zapewnienia mieszkańcom wody w ich działalności rolniczej.
" (Projekt) jest martwa. Mam nadzieję, że format PCM (Prezydium Rady Ministrów) talk", o wynikach, napisał w serwisie Twitter konto regionalnego prezes Cajamarca, Gregory Santos, który doprowadził do protestów przeciwko kopalni Conga.
Przewodniczący Ollanta Humala utworzone miesiacu jego trzeci rząd w ciągu zaledwie jednego roku zarządzania w próbie dialogu drukowania tonie, w szczególności poprzez odrzucenie Conga plan kopalni złorzeczy swój rząd i zobowiązała się do kwestii porządku obrad relegate długoterminowych.
Badania wykazały, że spośród tych, którzy sprzeciwiają się postęp w realizacji projektu, a 34 proc. było zdania, że zanieczyszczanie i niszczenie środowiska naturalnego, a 23 procent stwierdziło, że zanieczyszczenie wody.
Newmont powiedział, że tylko wtedy będzie w dalszym ciągu do przodu z kopalń Conga, który wyprodukuje między 580 000 a 680 000 uncji złota rocznie w jego pierwszych pięciu lat, dzięki wsparciu władz krajowych i lokalnych.
Humala zakłada się w lipie 2011 z obietnicą placate rosnące społeczne konflikty, które grożą halt inwestycji górniczych łącznie około 53 000 mln USD, oraz dystrybucję korzyści z lokalnego ożywienia gospodarczego z trzeciej Peruvians kto jest nadal niska.
Peru, która jest drugim co do wielkości światowym producentem miedzi, srebra i cynku i szósty w złocie, górnictwie, jeden z silników swojej gospodarki, biorąc pod uwagę fakt, że ich eksport stanowi 60 proc. całkowitych dostaw.
Inne badania wykazały poparcie na poziomie krajowym do Mias Conga. Badania przeprowadzone przez Ipsos poparcie - na poziomie krajowym - tego miesiąca wykazały, że 45 procent peruvians go popiera, podczas gdy 40 proc. sprzeciwia się.
Nowy protest dwa dni przed plan zostały opracowane w spokoju w Cajamarca, w tym województwie gdzie prezydent Humala stwierdził w lipcu stanu wyjątkowego, który ogranicza możliwość swobodnego tranzytu i poznawanie ludzi.
(Sprawozdanie z Mitra Taj Mahal)

Rozpoczął 48-godzinnego strajku w Cajamarca o silnym policji

Aktualności Telesur przyjazdy do teraz ...


Środa, 22 sierpień 2012

Rozpoczął 48-godzinnego strajku w Cajamarca o silnym policji

W Cajamarca wiąże się z koniecznością wyjęcia górnictwa spółka Yanacocha (zdjęcie: Larevista.aqpsoluciones.com)
Szef policji z przodu Cajamarca, Orlando del Aguila, powiedział, że policja planuje zapewnić spokój w punktach krytycznych, np. w punktach koncentracji uczestników demonstracji

Ludność Cajamarca (północ) start w najbliższy wtorek 48-godzinny strajk, nazywany przez polecenie z unitary walki, z silną osłoną policji, na żądanie usunięcia Yanacocha przedsiębiorstwo wydobywcze, rozliczenie projektu Conga nie rentowne i podnoszenia stanu alarmowego.
Szef policji z przodu Cajamarca, Orlando del Aguila, powiedział, że policja planuje zapewnić spokój w punktach krytycznych, np. w punktach koncentracji napastników.
"Nie będzie służb mundurowych policji, któremu towarzyszy przedstawiciel Ministerstwa publicznego" - powiedział.
Orzeł nie podałeś liczby funkcjonariuszy, którzy są obecnie w Cajamarca, jednak stwierdził, że nie ma kwoty, która ma pochodzić z innych jednostek, choć nie dokładnie do tego protestu. Wezwał również liderów go unikać konfrontacji i wyjaśnić, że jeśli dzieje się odwrotnie to jest odpowiedzialny.
Ze swojej strony, prezes Front obrony interesów Cajamarca, Ydelso Hernandez stwierdził, że największe strajki będą realizowane w powiatach Hualgayoc, San Marcos, Chota, Cutervo, a także w Jaen.
W odniesieniu do wymuszania posłuszeństwa w zakres nieprawidłowości w Bambamarca, prezes Front obrony, Edy Benavides, rzekł, że nie będą zmuszeni do zamknięcia drzwi z dzielnicy.
W tym samym czasie, przewodniczący platformy Inter-Agency Celendina Milton Sanchez, który posiada takie same ograniczenia Bambamarca, poinformowała, że nie będzie żadnego działania mas, ale jeśli embanderamiento domów, cacerolazos i kontrolek.
Na przewodniczącego regionu Cajamarca, ogłosił w poniedziałek, że protesty nie zatrzyma jeśli nie Yanacocha paraliżuje działalność.
"Nigdy nie było co najmniej gest dialogu lub odpowiedź ze strony rządu ani przez firmę by istnieje Yanacocha w konfrontacji z jej 19 lat z okrutnym i nadużycia w Cajamarca", powiedział.
Ten Poniedziałek, Santos kampanię poprzez swoje konto Twitter i Facebook aby zgromadzić więcej niż dwa miliony podpisów na rzecz referendum w sprawie nowej konstytucji.
Związek Pracowników w edukacji z Peru (SUTEP) ogłosiła również dwa dni przerwy w pracy od tej środy. Nauczyciele planują urlop z głównego domu i usiąść na ulicach w postaci paska, podjechać do Plaza de Armas ze stolicą województwa.

Telesur-.pe-Peru.Com-peru21.pe-rpp.com.pe/yp-YIB

Wtorek, 21 sierpień 2012

ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH Z DNIA 21 I 22 SIERPIEŃ - CONGA PRZYCZYNA ŚMIERCI OGROMNEJ HODOWLI PSTRĄGA

PRZYCZYNĄ ŚMIERCI OGROMNEJ CONGA TROCI
BEZROBOCIE W DNIACH 21-22 sierpnia
Dzień Dobry wszystkim.
W nikczemnych Conga projektu przez Minera Yanacocha, która już jest pięć celendinos i szlachetne życie bambamarquinos, nadal będzie siał śmierć i zniszczenie. Sprawdź też, co stało się w tworzenie Raimina, wód zalewu wiślanego pod Challuagon, z powodu budowy jednego ze zbiorników.
To i wiele więcej klęsk żywiołowych będą miały miejsce w przypadku, gdy jest on wciąż do przodu hidrocida tego projektu wydobycia i niszczenia środowiska naturalnego, które teraz starają się również promować lekarstwa na instruktorzy z Newmont (Garatea i Cabrejos). Dlatego też prezes Goyo nie bardzo dobrze w nie do wzięcia udziału w spotkaniu w Limie.
Również z tego powodu, że ludzie ponownie w górę, tak aby projekt Conga paraliżować ostatecznie i w odrzuceniu stanu wyjątkowego. W prowincji Hualgayoc bezrobocia 48 godzin od dnia 21 i 22 sierpnia ogłoszono, że zostanie zakończona. Przeczytaj poniższy raport. Zobacz także film, adresowany do Roque Benavides.
Pozdrowienia.
Wilder Sanchez
20.8.2012


Piątek, 17 sierpień 2012

48-GODZINNEGO STRAJKU BĘDĄ RAZEM W BAMBAMARCA

  • Wizyta 26 wspólnot europejskich Conga przygotowane do lagun
· "Chupamedias górników i rząd nie będzie ludzi, którzy są przeciwko projektu wydobycia conga"
· Bambamarca Elqui (Herrera) .- lider Front obrony miasta z Tambo prof. Manuel Ramos pola powiedział, że "ani chupamedias górników, albo rząd się Ollanta Humala będziemy do intymności z stanu wyjątkowego; we wszystkich sposobów na wniosek ludzi, będziemy przestrzegać regionalne bezrobocia 48 godzin zaplanowane na 21 i 22 SIERPIEŃ 2012 do projektu wydobycia Conga to jest niewykonalne".
· Szukaj w obliczu sprzeciwu ze strony ludzi do Minera Yanacocha już zginęło ponad 30 tysięcy pstrągów, poruszają się ziemi pozostawiając bez wody do quebrada Chaylluagon i Rio Grande w zabili ponad 30 tysięcy hodowli pstrąga w tworzeniu Raimina.
· Ramos, podkreślił również, że, korzystając z dni regionalnych bezrobocia przez maksymalnie 48 godzin na 26 wspólnot europejskich centrum zamieszkałe tereny, można znaleźć w lagunach z conga sprawdzić przed inwazją w górnictwie. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co może się zdarzyć na tym obszarze. "Jeśli coś się dzieje tylko są winni Minera Yanacocha i samego rządu z Ollanta Humala zauważył".
· Ze swojej strony, przywódca w okolicy miasta Bambamarca drugi księżyc poinformował, że, w porozumieniu z organizacjami społecznymi w prowincji Hualgayoc powinny być zgodne z 48-godzinnego strajku przeciwko projektu wydobycia conga.
· Również, przykro mi że żołnierze armii mieszkających w byłej karnej Coremarca w niepewnych warunkach życia, obóz z namiotów jest to podatne na prawa człowieka, my wiemy, że oni są ludźmi tak jak my mają zamówień, lecz troska o swoją sytuację osobistą - dodaje.
· W międzyczasie zdarzy się to w mieście San Antonio tysiące ronderos z 22 gmin pozyskiwanie i popularną rajd przeciwko projektu wydobycia conga mimo stanu wyjątkowego w tej dziedzinie.
· Przewodniczący przed dla obrony prowincji Hualgayoc Eddy Benavides powiedział, że przywódcy polecenia jednostki walki są przyjmowanie wniosków od mieszkańców na trzy powiaty województwa ( Bambamarca-Chugur i Hualgayoc), które są zgodne z czas nieokreślony uderzać projektu wydobycia conga do takimi środkami rządu, który chcemy nałożyć projektu wydobycia, społecznych, środowiskowych, technicznych i prawnych jest niewykonalne.
· Benavides, że ratyfikowany przez ludzi nie tych wysokościach jest problemem rządu prezydenta Ollanta Humala tego, co może się stać w tych dniach napięcie przed ogłoszenia mobilizations i Paros przez część ludności w regionie Cajamarca.


PRZYCZYNĄ ŚMIERCI OGROMNEJ kopalni Conga HODOWLI PSTRĄGA W CHALLUAGÓN-Cajamarca

Stacja dokująca pozostawia bez wody do rzeki Rio Grande i Challuagon
Laguna Chaylluagon, dopiero za kilka dni temu wysłane przez wody z linią o 6 cal w quebrada Chaylluagon.

Linia jest w pełni docenić bez wody, w związku z czym zmniejsza się przepływ quebrada aż się wody.

Quebrada Chaylluagon podczas obserwacji w dniu wczorajszym, shrewdly górnik rozładowywane niewielką ilością wody.
Ostatnie niedziela, 12 SIERPIEŃ po połowie dnia doszło do śmierci ponad 30 tysięcy hodowli pstrąga w tworzeniu "Raimina", za Laguna de San Nicolása Antonia Porrasa Chaylluagon Minera Yanacocha mimo sprzeciwu ludności prowadzi budowę tamy lub levee górniczego projektu Conga.
Rodziny Tacilla Alvarado, bezpośrednio odpowiedzialny przed Conga projektu, który, jako że rozpoczął pracę w Chaylluagon dla dam rozpoczął również spadek wód w quebrada Chaylluagon i Rio Grande, podawany do ustawienia się do momentu całkowitego wyschnięcia rzeki pstrąg i umarł z braku wody, przytrzymaj ją, aby skarga na zapis przed prokuratorem Alex Torres Roncal środowisko Prokurator.
TŁO
W miesiącu Sierpień 2009, rodzina w wiosce Tacilla Maraypata - w dzielnicy La Encañada zbudowany w konfiguracji "Raimina" w ilości 30 tysięcy krajowych oavs, jest jednak fakt, że w roku 2010 r. , to już ich pierwszy więcej lub mniej w około czterech ton pstrąga co zostało sprzedane w różnych rynkach Cajamarca, w okresie od marca do czerwca 2010 roku kupili 40 tys. oavs, i po każdym zakupie były bardziej ze względu na to, że było więcej baseny, produkcja, która również przyszła na rynek, jest fakt, że w 2011 r. zostały zakupione około 50 tysięcy jaj taki sam jak te, które zostały już rozpoczęte Do sprzedaży na rynku od miesiąca lutego lub marca bieżącego roku do tej pory, w miesiącu marcu bieżącego roku kupili 30 tysięcy jaj w Stanach Zjednoczonych i w końcu lipca w ofercie na 30 tys. oavs z Chile, z zamiarem osiągnięcia produkcji przez cały rok, ponieważ krajowe oavs mają bardzo wysoki wskaźnik śmiertelności, a teraz miałby prawie osiem ton pstrąga do konsumpcji i umarł z braku wody.
Zgodnie z skargi złożonej przez właścicieli hodowli pstrąga w cztery miesiące zostały zabite w 90 %, które były gotowe do wyjścia z rynku zmarł 80% i frj miesiąc zabili około 10 %, to został znaleziony.
Na poniedziałek, 13 SIERPIEŃ władzom, prezes Rondas Campesinas Idelso Quiroz Sanchez i Porucznik Gubernator Cerquin Edilberto Morales, a w miejscu unosząc w połowie 12 w nocy w obecności niektórych sąsiadów


Etykiety: OGROMNA ILOŚĆ ŚMIERCI HODOWLI PSTRĄGA W CHAYLLUAGÓN-Cajamarca

Http: //vozronderadesantiagodechuco.blogspot.com/

Poniedziałek, 20 sierpień 2012

Do tych, którzy szukają w świecie wolnym - Hugo biały
Do tych, którzy starają się o świat wolny

- Chcemy wypowiedzieć ataku na wioskę San Marcos ruchem Zapatystów Avilés /

Http: //sanmarcosaviles.wordpress.com/


W 1994 roku, rozwija sie z cudownym ładu szerzonego system, który uciska nas, został podniesiony głos buntu, ruchem zapatystów w Chiapas, w Meksyku.oczywiście Salinas, ówczesnego przewodniczącego wojskowego rozpoczął krwawą miazgę z buntu myślenia obrażające szybko. Tak się nie stało, ludność bojowa, zaparł się. Ludzi z Meksyku odczuwalne głęboko oburzeni rozlewu krwi i zażądała zaprzestania ataku.

Rząd Stanów Zjednoczonych był zaniepokojony, ponieważ z jego numerem i Chicanos Mexicans że i ciemiężonych w ma swoje terytorium, istnieje niebezpieczeństwo że ruchem Zapatystów zbrojnych rebelii rozprzestrzeni się na siedzibie imperium. Dlatego też zamówić rząd meksykański aby zatrzymać atak, które oczywiście, obywatel. Na buntowników stwierdził, że zostały one przypisane do osób z Meksyku który nakazał zatrzymać wojny i zawiesiła konfrontacja.rząd zaproponował rozmowy, cokolwiek łączy meksykańskich zapatystów. Z demokratycznego ducha, który posiada, nie chce się tych, którzy będą mówić w imieniu miejscowych Mexicans, wezwani do miejscowych i indigenist w całym kraju, do którego są one i będą pisać do miejscowych potrzeb. Aby to osiągnąć, były tak nimi staną ich argumenty przemawiające za tym, że rząd komisja musiała przyjąć wiele z nich. Obie strony podpisały tzw. "San Andrés przyznaje". Jak te powinny być w formie prawa do zatwierdzenia przez parlament, który powołał komisję mającą za zadanie nadanie odpowiedniego formatu. Komisja swoje zadanie i zostało ono przedstawione do strony, cokolwiek łączy meksykańskich zapatystów nie zgodził się na to, jednak rząd nie. Zamiast składać kolejne księgi do umów podpisał honorowi. Strony z kamery pokłonili przed assault i zgodził się na omówienie i zatwierdzenie dokumentu rządowego. Dlatego też, z władzą wykonawczą, poparty przez parlament, zdradzony co zostało uzgodnione.rząd podjął zdradzieckiego ataku wojskowego na cokolwiek łączy meksykańskich zapatystów, pretendując do likwidacji kierownictwa ruchem Zapatystów Armii Wyzwolenia Narodowego (EZLN). Nie powiodło się. Ale (bez względu na prezydenta) nie swojej woli zrezygnować całkowicie znikną z tej wyspy wolności, która istnieje w świecie.nie zapominajmy, że pierwsze międzynarodowe spotkanie represjonowanych przez ładu szerzonego system, który uciska na świecie, została zwołana przez miejscowych cokolwiek łączy meksykańskich zapatystów i odbędzie się w błocie z Chiapas, lata przed Światowe Forum Społeczne

Niedawno zostały one przyspieszenie ataków na ruchem zapatystów wspólnot europejskich, głównym i najbardziej silny jest ten, kto cierpi autonomicznej wspólnoty ruchem Zapatystów San Marcos Aviles. Na pokładzie dobrych rządów w stronę nadziei i płytka z dobrego serca Rządu Rainbow nadziei również wypowiedzieć ataków.tych ataków, a także dalszego uwięzienia Francisco De Santis Lopez i Alberto Pantishtan Gomez,są na pierwszym planie ataku na strefę zgniotu uwolniony z neo-liberalizmu, w którym ludzie reguluje się poprzez Juntas dobrego rządu. Są one postrzegane jako wielki wróg przez ponadnarodowe korporacje (1% ludzkości że zerwie zahaczenie 99 %) ze względu na to, że są żywym dowodem na to, że "inny świat jest możliwy", "w świecie, w którym wielu światów fit" .mamy nadzieję, że powstańcze rebel ruch Meksyku, #yosoy132, świadomość, że to jest zadanie dla ciebie bronić wyspy wolności, które jest w naszym kraju, rozdrobnić cokolwiek łączy meksykańskich zapatystów czy łatwo zgnieść #yosoy132.

Walczymy w obronie San Marcos Aviles i przed innymi atakami na tym terenie. Pozwól nam walczyć o wolność Francisco De Santis Lopez i Alberto Pantishtan Gomez.

Jest on bezpośrednim interesie ludzkości do obrony wyspy wolności jest ruchem zapatystów."

Hugo biały

Niedziela, 19 sierpień 2012

Tzw. oporu w obronie TIPNIS

Tzw. oporu w obronie TIPNIS

Prosimy o szerokie rozpowszechnianie.

W Boliwii rząd narzuca od 29 lipie a post Fałszywa konsultacji z rdzennej ludności tubylczej z terytorium i Parque nacional Isiboro Secure (TIPNIS), do budowy or Drogi, która odejdzie to serce ekologiczne płuca.

Z serca ziemi to wezwanie do solidarności, jedności i Godność osoby ludzkiej, l@s serdecznie zapraszamy do wysyłania wiadomości z nie więcej niż minutę na poparcie Ta walka o życie.

Yanaconciencia@gmail.com

To jest w naszych rękach nie dopuścić do zniszczenia Tipnis, najświętszego serca W Abya Yala, dziś zwane Ameryki. Musimy wypowiedzieć wyrachowanego wolności Prawego błotnika stron, które teraz mówią: są one po stronie ludów Rdzennej ludności, do których on zawsze odrzuca, spuścić powietrze i dyskryminowana.

Że wszyscy są nam potrzebne i że powinieneś usłyszeć nie ulegajmy leżącego Sztandarowym milionerem kampania medialna, należy zapoznać się Znaczenie zjednoczenia naszych zmagań, wszystkie są równe, wszystkie wypowiedzieć MODEL, który formę pozbawienia posiadania przez strony man jest zniszczenie Do Pachamama.


Wszyscy jesteśmy Tipnis, Keran, Wirikuta, Hiszpanii, Ixtahuacán, Cauca, Cajamarca, Nasza walka jest pojedynczym !


Zasadą pacta sunt Omnia Communia

Marcela Olivera Box 1099 Cochabamba, Boliwia Cel: + 591 7222.0216

Poniedziałek, 06 sierpień 2012

Jednolitego Dowództwa walki region CajamarcaJEDNOLITEGO DOWÓDZTWA WALKI REGION Cajamarca
ODBIERAMY
¡CONGA jest niewykonalna, NASI PRACOWNICY ZNAJĄ JĄ!
W Cajamarca i obywatelstwo kraju,
Centralne organy rządowe,
Do mediów:
Moduł sterowania o walce w regionie Cajamarca, przekazuje swoje potwierdzenie w chęci znalezienia pokojowego rozwiązania, negocjacje i szacunek dla konfliktu generowane przez Minera Yanacocha, stara się narzucić na krew i ogień twój projekt kopalni Conga. Mamy również potwierdzają w walce o wzmocnienie odporności pokojowego społeczeństwa do umocnienia jedności naszego szersze fronty obrony, cudownej rondas campesinas, związków zawodowych, kościołów, artystów, intelektualistów, młodzieży, media nie są sprzedawane i partie polityczne zgodne z ludzi do osiągnięcia deklaracji inviability kopalń Conga.
Jak wszystkim wiadomo, Yanacocha, omówione w ramach współudziału rządu humalista, który zdradził swoje obietnice w obronie wody i na koniec z nadużywaniem tej spółki górniczej nadużycie (słowa, które grana w rajdach z Ollanta Humala w różnych miejscach publicznych w naszym regionie), dzisiaj znowu chce łamią na nasze prawo do tego modelu zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego rozwoju, który promuje w dziedzinie rolnictwa, hodowli, leśnictwa, przemysłu rolnego, różne formy turystyki, przemysłu mleczarskiego i mięsnego, wyroby rzemiosła artystycznego z wartością dodaną, ograniczania i kontrolowania realizacji istniejących kopalni tak, że mogą one służyć jako długoterminowy rozwój naszego regionu i nie plunder naszych bogactw naturalnych, a nawet Mniejsza, niszczenia naszych naturalnych źródeł wody tak jak to już robią od kolonii, teraz obsługiwane przez nowe felipillos niż w latach dziewięćdziesiątych ułatwiony wjazd Newmont, Mias Buenaventura i Bank Światowy: Luis Guerrero, Emilio Horna, Absalon Vasquez i ostatnio coraz Hernández - Ramiro Bardales Vigo, Mauro Siles Arteaga"; (burmistrz Celendín) lub nieodpowiedzialnego przedsiębiorcy i podmioty gospodarcze takie jak Jorge Vergara, szames autentycznej przedsiębiorców Cajamarquinos żadnej roboty służebniczej nie, jak również kilku starszych członków uczelni prywatnych Antonio Guillermo Urrelo co również wstyd i dyskwalifikacja ogółem w porównaniu do położenia, w którym silne i wiarygodne obrony wód, jeżeli podjął nasz Universidad Nacional de Cajamarca identyfikacja z Ludziach, a nie w wąskich interesów ekonomicznych.
Deklarujemy całkowite odrzucenie i potępienie dla przedłużenia fałszywych i bezpodstawne stanu wyjątkowego, który nie musi i że został wydan dzisiaj rząd, który ściąga do gleby przez wysiłki, które zostały wykorzystanie przede wszystkim dialogów, a ojciec biskup Cabrejos Garatea do znalezienia wyjścia nie kosztuje a detainee, rannych lub zabitych więcej w naszej ziemi szlacheckiej. Jesteśmy przekonani, że ten środek dowolnego środka jest przestępstwem i nawoływanie do ludzi z Cajamarca, doszła do odrzucenia w pokojowy sposób nałożenia mega projektu Conga, jak również osoby odpowiedzialne za to pociągnięty do odpowiedzialności confrontacionistas na polityczne prawo kraju, w przemyśle górniczym, ich media i poddaje do osobnego lokalnych liderów społecznych nieodpowiedzialnymi przedłużenia stanu wyjątkowego w tym rozszerzenia wydobycia konfliktu. Przejawia i nieproporcjonalnych środków rządowych otwiera drzwi do ludności działania prowadzone przez sprawiedliwego gniewu, rozpacz w obliczu prześladowań politycznych i sądowych Do liderów, przywódców i urząd walczy u boku swego, Z dala od utartych szlaków, rannych i zabitych przez niekontrolowane przemocy policji i sił zbrojnych w Yanacocha, za który uważamy za pomocą Cajamarca jako "psy", do którego możemy brutalize i pozbawiony życia w całkowitej bezkarności bez prezydenta, w wiadomości, Ollanta Humala wypowiedział jedno słowo żal i przeprosiny.
Przywódcy moduł sterowania o walce, w regionalnych i lokalnych władz, że nie skłonili szyi z przodu o sile Minera Yanacocha i niewoli Madianitów przez rząd centralny, chcemy kontynuować tworzenie kopii zapasowej dla pokojowego rozwiązania konfliktu, prowadzimy rozległe, i nie będzie ponosić odpowiedzialności za to, że zamknięcie do okna dialogowego, które przedłużenie stanu wyjątkowego oznacza dowolny I świetna prowokacja przez Minera Yanacocha, ignorując wszystkie zamówienia został uruchomiony ponownie ich czynności, aby zniszczyć luk.
Na koniec apel do Cajamarca organizacji społecznych do dokonywania oceny w kontekście bieżącej sytuacji społecznej i politycznej nałożone przez rząd i Yanacocha i decyduje w sposób odpowiedzialny i zorganizował środki i działania, które mają być wznowione w całym regionie do zrozumienia że zasługują na rząd, słychać i widać w naszym po prostu zamówić infeasibility społecznych i środowiskowych kopalnie Conga.
W dniach 21-22 sierpnia, w dziesięciu prowincjach nie są w stan zagrożenia, jesteśmy wezwani do pracy i wprowadzenia 48-godzinnego strajku, w Celendín, Cajamarca i Hualgayoc przypominamy, że ten dowolnego środka nie zawieszone prawo do swobodnego wyrażania myśli i o czym, z zamknięciem drzwi wolontariuszy usług i sklepów, z pozycji siedzącej w dół uderza w miejsca pracy, plakaty w domach i instytucjach, malowane malowidła ścienne, embanderamientos, fiestas, religijnych, społecznych i kulturalnych, podawany w formie szyldów pojazdów i jednostek użyj komunikacji w sieciach społecznych i niezależnych mediów możemy wyrażać nasze całkowite odrzucenie Kopalnia Yanacocha, Conga, wystawiając do filmów i zdjęć w policji, zdjęcia z naszych męczenników z wody I odmowy świadczenia usług dla służb policyjnych i wojskowych sił okupacyjnych w Yanacocha, w rzeczywistości był już się dzieje w ciągu tych miesięcy, ale rozwija się i coraz bardziej popularne środki te pokojowego oporu, co powoduje, że czujemy, że nasze godności ludzkiej .
Jesteśmy uprzedzeni do ludzi Cajamarca, i do ich organizacji legalnie utworzone, aby nie zaskakiwać nieodpowiedzialności niektórych przywódców, którzy nadają się do gry politycznej operatorów z prawej łopatki i górnictwa, niespójne i skomplikowane wersje na jedności ruchu społecznego w regionie. Te pojedyncze głosy mniejszości etnicznych i twierdzą, że polecenia regionalnych będzie walka o uchwaleniu przez chwile pęknąć, gdy w praktyce jest wręcz przeciwnie: CUL jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej stany zjednoczone z ich organizacji baz danych z 13 województw i powiatów. W związku z powyższym utrzymują, że należy być ostrożnym z odpalenia poduszek powietrznych lub napinaczy komórek organizacyjnych zbieżności, ponieważ w praktyce są one będą walczyć lub nie walczą, czego szukają oni zgodnie jego despotyzm jest do wzmocnienia swojej, a nie że obowiązkiem każdego przywódcy jest ekologiczna i demokratycznego porozumienia z własnych baz. Dlatego też prosimy o dostarczenie do rondas campesinas w regionie, do egzekwowania umów do dyscypliny każdego, kto dąży do podziału i upośledza głównym celem zmagań ludzi można przywiązać się do Conga infeasibility z projektu wydobycia.


Nadal mamy czas!
V DOMAGAMY SIĘ NATYCHMIASTOWEGO WYCOFANIA STOPKLATKI NA MIEJSCA PRACY I URZĄDZEŃ KOPALNI PROJEKTU CONGA ORAZ DEKLARACJĘ JEGO nieskuteczności ich egzekwowania.
V ZNIESIENIE STANU WYJĄTKOWEGO I SZUKAJ ROZWIĄZANIA DO 20 LAT W górnictwie ZŁA Cajamarca I NA RZECZ ROZWOJU REGIONALNEGO.
V DOCHODZENIE I KARANIA OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA PRZEMOC, SĄ funkcjonariusze policji, wojskowe lub cywilne. NAPRAWY pogrążeni jesteśmy rodzinom ofiar.
V DEKLARUJEMY FIRM persona non grata do Cajamarca Newmont aby, BANKU ŚWIATOWEGO I FIRMY Z MIAS BUENAVENTURA.
V DEKLARUJEMY STANU ALARMOWANIA RONDERIL atakując OBYWATELI BEZPIECZEŃSTWA I KOMUNALNYCH DO OBECNOŚCI OBCYCH ELEMENTÓW I SIŁY OKUPACYJNE I ŻANDARMERII WOJSKOWEJ W NASZEJ SPOŁECZNOŚCI WIEJSKICH.
V Poszerzyć AKCJĘ MONITOROWANIA STRAŻNIKAMI WODY, TAK, ABY SZCZELINY NIE SĄ niszczone w Yanacocha.
V KRES PRZEŚLADOWANIOM I SĄDOWEJ POLITYKI WOBEC NASZYCH WŁADZ NIE DOJŚĆ NASI PRZYWÓDCY I OBROŃCÓW ŻYCIA, WODY I ZIEMI.
! TYLKO JEDNOSTKI Z ZRZEKA SIĘ WSZYSTKICH!
Cajamarca, 03 sierpień 2012.
Pozdrowienia
"Rzecznicy prasowi MODUŁ STEROWANIA WALKI
Eddy Leon Benavidez Ruiz.
Milton Sanchez Cubas to niewielki.
Ydelso Hernandez.

HARMONOGRAM PRAC PRZYGOTOWAWCZYCH DO DRUGIEGO BIEGU WODY
Sierpień
BIEGI Z ZAŚCIANKOWEGO ECO FLAGA DLA KAŻDEJ PROWINCJI Cajamarca.
· Sobota 11: Jaen 2pm.
· Niedziela 12: San Ignacio 11,30 am.
· Poniedziałek 13:11 am Cutervo.
· Wtorek, 14: Santa Cruz 10.
· Środa 15: Chota 10.
· Czwartek 16: San Miguel 10.
INNE DZIAŁANIA
· Piątek i sobotę 17 I 18: IV ZESPÓŁ ZASAD ZARZĄDZANIA STAŁY SIĘ PÓŁNOC
· Niedziela 19: Cajabamba 11.Am
· Niedziela 19: San Marcos 4,30 .p.m.
· Poniedziałek, 20: San Pablo 10.Am.

We wtorek 21 I ŚRODĘ 22: REGIONALNE BEZROBOCIA PRZEZ maksymalnie 48 GODZIN
Październik
Czwartek 04: DRUGIE DUŻE KRAJOWE MARCA WODY W LIMIE

DYREKTYWY DZIAŁALNOŚCI POKOJOWEGO OPORU STAŁE:
Naszej godności ludzkiej
LUDZIE twierdzą, ŻE NIE JEST
· CIerre drzwi wolontariuszy usług i sklepów w dni tygodnia.
· Zasiadane uderza w miejscach pracy z przed publiczne rozpowszechnianie bezrobocia.
· Plakaty w domach i instytucjach: Conga jest niewykonalne.
· Malował murale: Conga jest niepraktyczne, jeśli wody, złoto Nr kat.
· Zielony Embanderamientos z flagami i zielone krzyżyki przy nazwiskach męczenników na wzgórzach.
· Strony z hasłami społecznymi Conga nie będzie!
· Ceremonii religijnych, społecznych i kulturalnych.
· Przyklejanie plakatów na znaki i oznakowania pojazdów i podawany w piersi i ramionach ludzi
· Wykorzystanie komunikacji w sieciach społecznych.
· Deklaracje przywódców i obywateli w niezależnych mediów
· Wystawa filmy i zdjęcia z policyjnych nadużyć, zdjęcia naszych męczenników wody w szkoły, uczelnie, place, miejscowości, gminy.
· Umyślnego odmowy świadczenia usług (transport, sprzedaż żywności, itp. ) do policji i sił zbrojnych z zawodu, są wypłacane przez Yanacocha represjonują naszych narodów.
· Zbiory dotyczące płatności reklamy na komercyjne radio: Conga jest niewykonalne!
Jednolitego Dowództwa walki region Cajamarca

Http: //vozronderadesantiagodechuco.blogspot.com/

Qhapaq Ñan ścieżki mądrości ... Książka Javiera Lajo stara się (część 1/2.

Custom Search

Custom Search