Szukaj w blogu:

Trwa ładowanie ...

Niedziela, 28 październik 2012

POWOŁANIE TRYBUNAŁU CELENDÍN CHAUPE RODZINY DO PRZEPISYWANIA NA SĄDPOWOŁANIE TRYBUNAŁU CELENDÍN CHAUPE RODZINY DO PRZEPISYWANIA NA SĄD

Na poniedziałek, 29 październik w sądzie karnym Celendín, pokaże w zdaniu rodziny Chaupe-Lozano Tym samym zgłoszonych przez Minera Yanacocha rzekoma uzurpowania sobie prawa do ich własności.
Należy przypomnieć, że ta rodzina ma właściwość "Tragaderoâ"Wielki" znajduje się w położeniu n: Sorochuco w przyznaniu projektu wydobycia Conga. Jego rodzina posiadała tej dziedzinie od 1994 roku, z uwzględnieniem posiadania ich tytuły wydawane przez rolników z n: Sorochuco.
W maju 2011 roku firma Minera Yanacocha to zdziwienie rodziny znajdujące się w jego polu z ciężkich maszyn do wykonywania Ucayalí udawanie, Twierdzenie, że to miejsce było jego własnością i że zostały zakupione w 2001 r. bezpośrednio do osób zarządzających wspólnotą . Z tytułów własności w ręku próbował evict je gwałtownie z jego sił bezpieczeństwa i policji prywatne, zniszczyli jego niepewna hut gdzie mieszkał, bite i nawet miał swój skromny dobytek w celu zmuszając je do opuszczenia tego miejsca.

Zaparł się tego ataku na rodzinę. I nawet bez obudowy, a także prognozy pogody były w jego polu przez tak szybko, jak nie mieli gdzie pójść . Ich krewni i sąsiedzi pomogli pod warunkiem, że namiot i żywność aby móc wytrzymać w miejscu, a nawet miesięcy po brało aktywny udział w budowaniu małej obudowie. Rodziny Chaupe wypowiedziany do karania Celendín do górnictwa spółki przez taki atak i próbując zmodyfikowaniem swój majątek, ale oskarżyciel publiczny akt jego skargę.

Firmy górniczej nie pozostał cichy i próby do trzech szans evict ich w brutalny sposób tego majątku, jednak rodziny. Z tego też powodu Yanacocha złożyła skargę do rzekomych kradzieży ich mienia przez Chaupe. Z biurem Prokuratora Celendín który oddalił skargę rodziny tym razem Chaupe jeżeli został przyjęty i sformalizowane skargę spółki górniczej, tak, że postępowania karne przeciwko Chaupe, poniedziałek zakończy działalność z wyroku.

W całym procesie został uderzony przez działanie oskarżyciela publicznego, nie został ograniczony do obrony ich oskarżenie ale dzień , wspomina rozgniewany, gwałtowny i nawet agresywny stawała w obronie firmy Minera Yanacocha (a raczej niż ich własne adwokat), próby wygenerowania przez wszystkie oznaczają warunki do skazania tej rodziny zarzucając im ponownie i ponownie, aby być uzurpatorów, pomimo faktu, że ani on, ani firma nie wytwarza wystarczających dowodów na to, że jest prawdziwy Yanacocha przejęcia kontroli nad tym miejscem.

W poniedziałek pojawia się możliwość, że czterech członków tej rodziny są skromni skazany na karę czterech lat pozbawienia wolności i wypłaty cztery tysiące podeszwach roszczenia w postępowaniu cywilnym, kary wymagane przez prokuratora, tylko przez sam fakt próbuje bronić jednego dobrze że mają żyć, że zawsze posiadały i że nigdy nie sprzedaje do spółki górniczej.

Czwartek, 25 październik 2012

NARODOWOŚCI AMAZÓNICAS ODRZUCIĆ XI RUNDA OLEJU

NARODOWOŚCI AMAZÓNICAS ODRZUCIĆ XI RUNDA OLEJU

Naciśnij przycisk biuletyn


W konferencji prasowej, na Środa, 24 październik 2012 na
Biura CONAIE organizacje i CONAIE CONFENIAE
Wyrażone w odpowiedzi na krajowych i międzynarodowych opinii publicznej swoją pozycję
Dziennik z podstaw CONAIE, CONFENIAE i ECUARUNARI w porównaniu z XI
Runda i rzekomej konsultacji, które rząd podjął w
Centrum - południe Amazon.

Czołowi przedstawiciele narodowości Shuar, Achuar, Shiwiar, Sapara,
Kichwa Sarayacu ludzi ogłosił, że nie będzie nadużyciem dochód pozwala na
Przemysłu naftowego na ich terytorium. W kolejnej rundzie oleju
To poważnie zagraża życiu, zdrowia, pokoju społecznego i
Integralności charakteru, a co za tym idzie narodowości mieszkających w
Centrum - południe z Ekwadoru Amazon nie umożliwiają nałożenie na
Przedsięwzięcie, które niszczą naturę, które narodowości do
Krawędzi ludobójstwa.

Zespoły z krajow i ich federacje mają zrobić kilka
Standardów i interpretacji wyrażenia swoich negatywnych w stosunku do XI rundy,
Jednak rząd kładzie nacisk na zapowiadają, że będzie dostarczać terytoria
Miejscowych w odniesieniu do przedsiębiorstw naftowych.

Narodowości odrzucić połączenie wcześniejszych konsultacji, które podobno
Realizowany przez sekretariat węglowodorów ponieważ nie spełnia
Przygotowane przez konwencję MOP nr 169, Konstytucji Ekwadoru i
Wyrok międzyamerykańskim Trybunałem w Sarayaku. Rozporządzenie w
Leżące u ich podstaw rzekomej konsultacji nie został wykonany z udziałem
Wspólnot do konsultacji, nie starając się dotrzeć do
Zgoda osoby konsultowane, nie jest wolny, bo nakłada obowiązek
Obecność urzędników od Państwa w rodzimych terytoriach w
Wbrew woli narodów i narodowości i nie jest informowana o
Ze względu na fakt, że jest on dostarczany do wspólnot europejskich danych rzeczywistych i realnych na
Środowisko naturalne i społeczne skutki działalności, lecz tylko propaganda
Frakcjonowania i próbować rodziny wspólnot

Odrzucamy putdowns zniewagi i prowadzone przez Przewodniczącego
Rzeczypospolitej w sobotę przeciwko łańcuchy narodów i
Narodowości w opór i ich liderów. Pokazuje to, że
Jest autorytarny rząd, rasistowskie i zamknął okno.

Z narodowości i miejscowych organizacji, które mają oprzeć się inwazji
Olej w naszym terytorium ukształtowane w naszych praw
Mamy konstytucyjne i zwołuje spokojnej marca przez obrony
Nasze prawa i nasze terytorium.

Quito, 24 październik 2012.Humberto Cholango
Przewodniczącego CONAIE
Franco Viteri
Przewodniczący CONFENIAE

Jaime Vargas
Przewodniczący Achuar Obywatelstwo
Manuel Maiche
Shuar narodu Prezydent

Fernando Santi
Shiwiar Prezydenta Obywatelstwo
Ramach Montaguano
Wiceprezes narodu Sapara

Patricia Gualinga
Lider z kobiet i rodziny Kichwa ludzi Sarayaku
Mario Santi
Kampania Kaparik
Kichwa ludzi Sarayaku

Jose Vargas
Przywódca Stosunków Międzynarodowych Federacji Shuar Pastaza

Tenesaca delfinów
Prezes ECUARUNARIWYDZIAŁ KOMUNIKACJI CONAIE______________________________
___________________
Autochtonicznych narodowości Konfederacji Ekwador CONAIE
Http: //www.conaie.org

Środa, 24 październik 2012

Caudillismo marksizmu nie jestCaudillismo nie marksizmu.

Caudillismo zaczyna być zakładanie osłon na mieszczański siły, aby przeciągnąć masy, które do pomyłek w celu utrzymania status quo systemu W związku z tym euro serfdom pro akumulację kapitału, pomimo nędzę mas. Ale także dlatego, że wzrasta przez caudillismo?. Powstaje właśnie w momencie, gdy mas zaczynają brać bedraggled dane liczbowe wzbudnika z świadomości realnej sytuacji wyzysku i biedy, przy konieczności rebel i nie ustanawiają do burżuazji z ich mocy. Z tego powodu jest on używany jako konia trojańskiego, by zmylić ludzi oraz podważają, zniszczenie sił powstańczych lub contestatory leżące w samym sercu osób. Jest całkiem przeciwnie do tego, co można powiedzieć z marksizmu jako teorii, ale dla niektórych pseudo-marxists uważają, że każdy obrót prowadzą do głowy. Z jednej głowy jest w klasie, w której wykorzystana klasa, marginalizowanych w firmie, która pracuje w dużym burżuazji, nabywcę lub obciążeń biurokratycznych i finansowych, aby być w stanie wytrzymać Jego moc na nie-można robić.

W tym czasie pojawiły się w miarę szybko rozeszła dokładnie do tego rodzaju ruchów z zamaskowanego mesjanizm za pomocą barwnika i wymówki, albo z marksizmu lub indigenism millenarianism. Oba są szkodliwe dla nacjonalistycznych ruchów, które szukają wyzwolenia. Po raz pierwszy i jak możemy trzymać w jednego człowieka, który z własnej woli i domniemane zdolności do trasy nowych czasów, wydłużając jego czas trwania, po którym nie ma kto prowadzić będzie droga wytrzyma takie zmiany, ponieważ jest ono nieważne dla osób, które mogą pojawić się w zbiorowe przywództwo aby upewnić się, że zmiany w społeczeństwie i jego historycznej ewolucji. Skazany na decyzje tylko jednej osobie, uważa się jedynym źródłem wiedzy o który zaprzecza rozwój i ewolucję jako podstawowy element w którym jest oparty na historycznych i cierpiał ze względu materializm dialektyczny, z tego, co można zobaczyć jego sposób myślenia unitarist i Unitarianism jest charakterystyczne dla szkolne myśli, że jest per se Religia, a wszystkie ruchy mesjanistyczne millenarian na podstawie warlordism ma się dobrze. Może to mieć miejsce zarówno w marksistowskiej ruchów faszystowskich w ruchy skrajnie prawicowe, ale podany jest raj dla skrajnie prawicowe grupy ze względu na to, że w istocie z tego czasu, ponieważ celem faszyzmu jest właśnie relegate do niewolnictwa do większości czy zdobędziesz gola.

Druga cecha warlordism gdzie ma się dobrze w stosunku do jego unitarist myślenie jest z wytrzyma z sofistyki absoluteness ich prawdę bez kontrast z rzeczywistością wypada w dogmatyczność niektórych postaw u nas absurdalne. Jest to na podstawie caudillo to nakłada na prawdę o swoich rzekomych władz, że nie akceptuje ciebie niezgody na kierunkowość nałożone przez osoby, która określa, do których nikt nie może być poddany weryfikacji ich roszczeń w świetle wiedzy i praktyki. W związku z tym została wzniesiona jako idealistyczne zealots do uzasadniania swoich theorems z rzeczywistością, z którą chcesz zmienić bez wcześniejszego sprawdzenia. Ma być rzeczywistość, na swoich wyobrażeń i nie pozwala od rzeczywistości z teoretycznymi narzędziami możemy zbliżyć się do prawdy w czasie rzeczywistym, które jest również poszlakowe zależnie od położenia obiektu, lub rozwój tego samego społeczeństwa i historii.

Trzecia: ich koncepcji historii, socjologii i antropologii lub manichejskie jest oderwane od rzeczywistości, to jest tak, jakby analizować trataraa oczyma condor public license to licencja wolnego jest to, że jeśli użytkownik nie z tygrysa, który korzysta z tej samej teorii bez mieszczańskich odtworzenie właśnie z historycznym materializmem do analizy historii, a więc cofnąć do analizy i syntezy, które staje się anty-marksistowskiej.

Wiele chciałbym zwrócić się do nich z konkretnymi przykładami. Można powiedzieć, że mamy ich dużo, tylko po to, aby wymienić tylko kilka z Chaves, aby wszystkie kraje Ameryki po lewej stronie i nawet Pan Guzman. Wszystkie są anty-marksistowskiej, tylko niektóre watażków, ale historycznych anty.

Tupac Izaaka II
Juan Esteban Yupanqui Villalobos.

Quiruvilca OD PONAD WIEKU Z biedą I ESTRACTIVISMOQuiruvilca OD PONAD WIEKU Z ESTRACTIVISMO i nieszczęścia.

Kiedy wędruje przez labirynty z niewielkiej wioski Quiruvilca niedolę, przejdź przez ich pokrętnych uliczek podsumowanie ludzkiego nieszczęścia, porównując ją z bogactwem drapaczy chmur Z amerykańskich i kanadyjskich miastach. Cel, który chcemy oszukać każdego zasilaniu snake charmer lub innych jest używany jako koń trojański dla utrzymania stanu rzeczy zgodnie z przypadłością liberalnej religii. W tych prawie od ponad wieku zbiorów w miasteczku, tego co zobaczył Cesar Vallejo i podać w jego opowieści i historie, nic się nie zmieniło, wszystko wbrew godności ludzkiej w wpadnie w otchłań bardziej nieprawdopodobne. Patent kontynuuje alkoholizmu w całości lub prawie większość górników, a także o wszystkich postępach chorobami zakaźnymi o charakterze seksualnym; oprócz tego powiedzenia chorób zawodowych w górnictwie. Pozwoliło to jednocześnie na nieproporcjonalne wzbogacenia i ofensywy nowych felipillos czy to władze miejskie, przywódcy ronderos. Oto kilka które są przedstawiane jako Przywódcy ronderos należy robić to wyłącznie w celu negocjowania z wrogami naszego narodu. Ale to nie jest nowy jak w przypadku Hispanics, co nie było niczym więcej niż horda okrutnych ludobójcza, bez kultury skorzystał ze sprzeczności w odniesieniu do tego poza tawantisuyu rabowali, pillaged ustąpić na pojawienie się burżuazji jako klasy do zasilania i zniszczyć feudalizmu przeważała. W dinks, niepiśmienni ludzie, którzy przyszli do łupy nasze narody są co później stało się nowym burżuazji czy poczekać na 18 " do rewolucji i nie rezygnowało ze do monarchii i arystokracji jako grupy społecznej.

Kiedy mówię, że nic się nie zmieniło i na Quiruvilca ani w Santiago de Chuco. To właśnie z powodu przed widziałem, w dzieciństwie i młodości, w czym dopomógł mi młodego buntownika, z ideałami wyzwolenia, brak tego, co przed vi, nie uległa zmianie nawet jednego doniosłą; wręcz przeciwnie - większe nierówności. Co oni robią jest ze sobą konkurują, kto jest bardziej i żadnej roboty służebniczej zdrajca interesów jej mieszkańców, w celu sprawiania przyjemności kapitanowie lub ich przedstawicieli. Spojrzymy na to od przedstawicieli wspólnoty, która wielu z tych, którzy nie wiedzą teraz Santiago, będziesz wierzyć, że są z dzielnych obrońców naszych narodów, obecnie przekształcona w pracowników bezwarunkowe wielonarodowych korporacji, splądrowane naszych ziem. Ale nie tylko oni ale również kilka małych intelectualoides która sprzedała swoje pióro lub jego słowo, aby wspierać sprzedawczyków, oni to robią z takich stanów zawzięcie uczyła się języka z nadzieją, że będą one nagradzane są z prezentów do radzenia sobie na wieść o nędzę w których się poruszają . I nie wspominając o ronderiles przywódców, którzy są za duże międzynarodowe przedsiębiorstwa, lub samorządy, jak żebracy ... jałmużnę. Niektóre z nich posiadają powierzchnię dysku twardego i nie ma w nich szkoda, gdy są one z benefice jego zdrady w ręce.

Ale to, co przyniósł nam nowoczesność Górnictwa? Tylko widzę szkoły adobe i z meblami składa się z tych samych materiałów W moim przypadku gdy mogą czuć się w szkole młodszych braci. O wiele bardziej cierpią nasi nauczyciele, którzy otrzymują mizerne wynagrodzenie w wysokości słońcami i tysiąc zapłacić emeryturę codziennie dwadzieścia pięć do trzydziestu podeszwy, a nie ma nic bardziej niż dług za swoje kanały w celu przejść do tych wspólnot i do pracy z głodu na ich żołądki. Państwo, że państwo to stare nic w największej korupcji w przypadkach to odzwierciedla to co dzieje się w najwyższym poziomie, ponieważ wspólnot wysłany komputery z niekompatybilnych systemów z resztą sieci, gdzie nie ma zasilania elektrycznego, n't mają nawet paneli słonecznych lub wysłać je z opakowania robotyka kurs gry, dla których ta sama nauczycielka ma na auto pociągu, jeżeli chcemy dodać, że jego płaca tylko po to, aby zapewnić niezawodność w ciągu tygodnia, podczas gdy niektórzy urzędnicy mogą poszczycić się zewnętrzne oznaki bogactwa, nie wspominając o naszych wybranych urzędników, którzy mają rządzić W małych miasteczkach, oraz, że jest to, co zostało z rąk szabrowników uczył on do naszych braci i sióstr, ponieważ jak w każdej pracy, przed dziesięcinę cobreaban teraz wzrosła, a ładować trzydzieści procent, piętnaście za podstawowy organ i radcy miejscy witali przybywających do odpoczynku dla ich objawił że niektórzy one blaskiem nowo zakupionych pojazdów, takich jak nam teraz zobaczyć, czy mamy wózek, nowy dom i nic nie będę . Z tego powodu w Santiago mamy zostały ograbione z utwardzonej drogi, w tym pokryte gliną i asfalt płynie faceci nam wierzyć, że była to nowa technologia. Będziemy kontynuować nasze stare drogi teraz poszerzone i który będzie miał więcej błota, co sprawia, że jeszcze bardziej nasz wydatek i gdzie będzie ze względu na to, że liderem wspólnoty embattled, bardzo dobry do zgłaszania nieprawidłowości z ich rodzeństwa nie monitorowania budowy tej pracy ludzi?

Tupac Izaaka II
Juan Esteban Yupanqui Villalobos.

Wtorek, 02 październik 2012

WSZYSTKIE atramentu - 03 i 04 listopad 2012 r.


WSZYSTKIE ATRAMENTY
Ayacucho, Peru, wrzesień 2012

Wiele list nr 002 - rok 2012- CONAIP/P

Mr/ :

Temat: zaproszenie na drugie spotkanie czterech suyus/Tawantinsuyu Hatun Tinkuy 2012 R.

Za pośrednictwem tego zwracam się do pana, by przywitać go fraternally w imieniu Konfederacji miejscowych narodowości z Peru - CONAIP, która jest przedstawicielem organizacji narodów w Peru, w celu państwa zapraszamy na "II Spotkania z czterech suyus - Tawantinsuyu Tinkuy Hatun, Inkarri Taripay 2012 r. ", która odbędzie się w dniach 03 i 04 listopad tego roku, w dzielnicy atramentu - Canchis Prowincja, Region Cusco.

To spotkanie ma wielkie znaczenie dla prymitywnych ludów z Peru, Abya Tawantinsuyu i Yala - Ameryki, jak jest on kierowany do tworzenia Unii, w celu przyczynienia się do procesu lub Inkarri Taripay Reecuentro z wielowiekową tradycją naszych korzeni, ponieważ jesteśmy w trakcie Pachakuti, i w związku z tym będziemy musieli brać udział w tym wielkim historycznym procesie.

Do której z tych prymitywnych ludów był największą słabością tego nie umożliwił nam góry, w nasze wyzwolenie, dlatego istnieje pilna potrzeba rozwiązania tego problemu poprzez gromadzenie tego wielkiego, co pozwoli nam na budowanie "UNIĘ NARODÓW Z PERU, TAWANTINSUYU I AMERYKI - Abya Yala".

Ponadto, w przypadku będzie służyć jako uzupełnienie umów zawartych w "I spotkanie z czterech suyus" i upamiętnienia 232 lat krzyku wolności narodami w Peru, na czele "Inka José Gabriel Condorcanqui, Tupac Amaru II, 04 listopad z 1780; fakt, że stanowi początek wyzwolenia ruchu kontynentalnym wobec europejskich.

Liczę na twoją obecność w tym ważne wydarzenie historyczne, zgadzam się z boku braterskiej powitań.

Pozdrowienia.

HUGO TACURI HUAMANI
PRZEWODNICZĄCY CONAIP.
Raporty: hugotacuri@hotmail.com , phuamani2@hotmail.com

Poniedziałek, 01 październik 2012

PIERWSZE POŁĄCZENIE KRAJOWE ZGROMADZENIE PLENARNE ZIEMI - Lima, 9 i 10 października 2012 r. -
On głoszą, POŁĄCZENIE
PIERWSZE KRAJOWE POSIEDZENIE PLENARNE Z MASĄ
- Lima, 9 i 10 października 2012 r. -
Miejsce: Aula w dzielnicy gminy przecinki
Z bojowników z ziemi rozumiemy polityki jako sztuki odbudowy mocy od fundamentów naszych narodów uciskanych przez podporządkowanie izraelskiemu zwierzchnictwu i podporządkowanie izraelskiemu zwierzchnictwu wewnętrznego criollo z republiki. Naszych ludzi, którzy byli i są odcinki z naszych własnych wartości i głębokich instytucjonalnych AUTÉNTICAMENTE Peruvians, z których jeden, główny jest w liczbie mnogiej i zdecentralizowanego PAŃSTWA, autonomiczne regionalne społeczeństwa, jako Konfederacja była nasza Andino-Amazonica , lub Tawantinsuyu.
To jest nasz nowy, ale starożytna polityka na ziemi, NIE JEST TO MOŻLIWE, PRZEDE WSZYSTKIM ZDOBYCIA miejsc pracy, kongres lub prezydencję Republiki. Ponieważ to "Demokracja i państwo rzecz" creole, jest najlepszym sposobem, aby oszukać i zdradzić naszych narodów. Pakowanie Państwa Creole bez zasadniczych przekształcenie go, przed lub równocześnie, a zdrada jest wskazane. Nasza Wspólnota Andyjska Demokracja Socjalizm polega na tym, że z ludzi, z bardziej odległymi wspólnotami, z Ayllus niepokonani, w przypadku gdy nie pochodzi, ani nigdy nie będą "Państwo lub Państwa Creole Kolonii". Naszej socjalistycznej demokracji indyjskiej, przybył i wciąż przybywają do miast przez młodych ludzi, których już artform Ayllus-Ferias Ayllus-Pymes i wziął "centra" z dużych miast Peru.
Naszymi hasłami są trzy bieżące:

Po pierwsze:
Tylko sprawiedliwości historycznej przyniesie sprawiedliwość społeczna w naszym kraju i kontynentu.
¡¡ HISTORYCZNYCH BEZ SPRAWIEDLIWOŚCI, TO NA PEWNO NIE BĘDZIE SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ!

Po drugie:
Bez pełnego uczestnictwa w republika montażu elementów, wszystkich narodów Peru, bez wyjątków lub wykluczenia: brak, nie ma, nigdy nie było w Peru a konstytucyjność uzasadnione i zdrowy, w naszym kraju nie ma "umowy społecznej" ważnych i uzasadnionych.
¡¡ SKŁADOWYCH KSZTAŁTUJĄCYCH republika, PAŃSTWO W liczbie mnogiej!

Trzecie:
A WSPÓLNOTĄ ANDYJSKĄ na zamówienie, w celu odzyskania "dobre życie", Sumaq Peruvians KAWSAY DLA WSZYSTKICH, w tym za utratę od kolonialnej inwazji i Criollo Republika pogorszenia się jeszcze bardziej.
¡¡ W ANDYJSKIEJ, Sumaq KIERUNKU płynącymi z KAWSAY ¡¡

MAMY NASZ PIERWSZY KRAJOWY zwołuje posiedzenia plenarne odbywają się w Audytorium lokalnych dzielnicy gminy przecinki, w mieście Lima.
W porządku obrad:
1. ANALIZA KRAJOWYCH I MIĘDZYNARODOWYCH WARUNKÓW EKONOMICZNYCH.
2. STRATEGIA I TAKTYKA NA ZIEMI W PORÓWNANIU Z sytuacją.
3. MASA I WYBORÓW DO KOLONIALNEGO PAŃSTWA.
4. UWAGI UWAGI SŁUCHAJ I WYZNACZENIE REGIONALNYCH LIDERÓW I KOMITETÓW.
5. ZADANIA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
NAPISY: Av Hiszpanii NR 417 (w godzinach od 9.oo do 3 p.m. )
RAPORTY: 987831648

Lima, 27 wrzesień 2012

Krajowy Komitet Wykonawczy z MASĄ
Javier Lajo próbuje-prezes; lipca Torres-Sec . Ogólne; Jym Miranda-Sec . gospodarki; Lucio Ramirez - Sec organizacji

¡ ¡VIVA socjalizmu, POCHODZĄCYCH Z NAJWIĘKSZYCH I starożytnych skarbów Z PERU!

Qhapaq Ñan ścieżki mądrości ... Książka Javiera Lajo stara się (część 1/2.

Custom Search

Custom Search